Hoe eerder je wordt gereanimeerd, des te groter is de kans dat jouw leven wordt gered. De eerste 6 minuten zijn cruciaal. De overlevingskans bij een hartstilstand (circulatiestilstand) is het grootst wanneer iemand binnen 6 minuten ter plaatse is, start met reanimeren en eventueel een AED aansluit.
Begin 2026 heeft Plaatselijk belang Stiens samen met een aantal Stiensers 3 extra AED’s gerealiseerd in Stiens. Dit heeft geresulteerd in AED-dekking in Stiens, en bovendien is er budget voor nóg 1 of 2 AED’s! Ook hebben we voldoende burgerhulpverlener-dekking! Fantastisch!
Wat betekent burgerhulpverlener-dekking?
Als jij, een partner of buurvrouw 112 belt voor reanimatie krijgen burgerhulpverleners uit de buurt een oproep. In dat bericht staat het verzoek om direct naar de reanimatie te gaan om reanimatie te starten, of een AED te halen.
Hoe Stiens nóg hartveiliger maken?
Er is voldoende AED- en burgerhulpverlener-dekking. Maar, hoe meer hoe beter! Kun jij reanimeren en/of een AED bedienen? Meld je dan aan via: www.hartstichting.nl/help-mee-met-tijd/reanimatie/word-burgerhulpverlener en maak jouw buurt in Stiens een stuk hartveiliger!
Heb je nog een goede suggestie voor een AED in Stiens? Mail naar info@plaatselijkbelangstiens.nl