gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Terug
Infobijeenkomst 1-3

Vier opties voor dorpshuis Burdaard

BURDAARD – Er zijn vier opties voor een nieuw dorpshuis. De accommodatie onderbrengen aan de linker- òf rechterkant van het huidige gebouw, een compleet nieuw dorpshuis buiten het MFC òf een voorziening in ‘Tsjerke oan de Ie’.

Gisteravond presenteerde de stuurgroep de plannen in MFC It Spektrum. Bijna vijftig belangstellenden hadden de warmte getrotseerd om te worden bijgepraat. 

Het huidige gebouw blijft bestaan tot in een nieuw centrum is voorzien. Een stuurgroep, waarin alle geledingen uit het dorp zijn vertegenwoordigd, heeft zich daarvoor ingezet, in samenwerking met de gemeente Noardeast-Fryslân. 

Een nieuw dorpshuis in de linkerkant van het huidige pand gooit de hoogste ogen. Een definitief plan moet er in februari 2027 zijn. De gemeenteraad neemt dan een besluit. Ongeacht voor welke opzet wordt gekozen zal die exploitabel moeten zijn. Dat laatste bleek onmogelijk in de huidige opzet, die stamt uit de tijd van de gemeente Ferwerderadiel. 

In het dorp heerst weer optimisme. Dat blijkt uit bijna honderdtwintig vrijwilligers die zich hebben aangemeld. Tevens werd gisteravond een nieuw MFC bestuur voorgesteld