Op 21 maart wordt de waddenwandeltocht vanuit Ferwert georganiseerd. Het ontstaan van de wandeltocht gaat al heel lang terug.
In de jaren 60 werd de tocht voor het eerst georganiseerd vanuit de sportverenigingen Ferwert en werd er op Ameland gelopen. Later ging de wandeltocht verder op de vaste wal. Vele routes zijn al uitgezet en bewandeld en dit jaar is het weer gelukt om mooie routes uit te zetten met gezellige stempelposten.
Voor elk wat wils, aan iedereen is gedacht: een route van 35 km voor de echte doorzetters, een route van 22 km voor de goede wandelaars en de korte route van 7,5 km is voor iedereen.
En iedereen is ook echt iedereen: jonge lopers, wat oudere lopers, wat minder goede lopers en voor mensen die niet kunnen lopen maar gaan rollen zoals met rolstoelen, rollators, buggies en wandelwagens.
De routes zijn voorzien van gezellige stempelposten, genoeg (rolstoelvriendelijk) sanitair en natuurlijk prachtige ontmoetingen met de mede wandelaars.
De start en finish is in de feesttent ‘nacht fan Ferwert’, waar de wandelaars een warm welkom hebben bij de start. De finish is gezellig met muziek en met de mogelijkheid voor een drankje en hapje voor de wandelaars maar ook zeker voor de supporters van de wandelaars! Voor de jonge wandelaars en de kinderen die mem, heit, pake, beppe, zus, neef of wie dan ook binnenhalen is er een springkussen.
Opgave kan op www.waddenwandeltocht.nl of op de dag zelf bij de start