Evenementen

Algemeen - Cellist Jan Willem Troost met soloprogramma Life! in Pakhûs SOLO

Adres
Locatie Pakhûs Solo
Plaats Stiens
Land Nederland
Evenement informatie
Datum 9-1-2026 19:45
Categorieën Algemeen

Op vrijdag 9 januari 2026 presenteert cellist Jan Willem Troost zijn soloprogramma Life! bij Podium Pakhûs SOLO in Stiens. 

In dit programma verkent hij uiteenlopende vormen van leven: van micro-organismen onder de microscoop tot de wereld van dromen, mentale gezondheid en rouw. Deze thema’s inspireerden hem bij het samenstellen van een afwisselend en persoonlijk muzikaal uur.

Troost speelt zowel eigen composities als werken die speciaal voor hem zijn geschreven. Een bijzonder onderdeel is de wereldpremière van Dream Machine, waarin hij een muzikale vertaling geeft van zijn dromen, die hij ziet als een directe spiegel van zijn onderbewuste. Ook klinkt de Sonata for cello solo van de Argentijns-Nederlandse componist Gonzalo Gimenez, geschreven in een periode van diepe rouw na het overlijden van diens moeder. Het driedelige werk combineert barokke elementen met lyrische lijnen en wisselende tempi.

Daarnaast voert Troost muziek uit van Henry Vega, bekend van zijn werk voor cello en elektronica bij de film Reclaiming Vision. De beelden van micro-organismen in het Oslofjord vormen de achtergrond van deze muziek, die de kwetsbaarheid van ecosystemen hoorbaar maakt. Uit Vega’s opera Secretly, over het leven van mathematicus Alan Turing, speelt Troost de instrumentale proloog Victoria Viktoria.

Jan Willem Troost is actief in zowel klassieke muziek als vernieuwende muziektheaterprojecten. Hij is vaste cellist van het ensemble Modelo62 en vormt met Henry Vega het duo Nine Volt.

Pakhûs SOLO, Smelbrêge 9, Stiens. Zaal open: 19.45 uur, Aanvang: 20.15 uur
Kaarten: www.pakhussolo.nl

Lees meer »